Mezi mikroorganismy běžně přítomné v pochvě je nejdůležitější „Döderleinův bacil” (gram pozitivní fakultativní anaerobní bakterie), také zvaný lactobacillus, protože využívá glykogen epiteliálního původu, transformuje ho na kyselinu mléčnou a okyseluje vaginální prostředí. Vaginální kyselost je jedním z faktorů, který zaručuje přirozený obranný vaginální systém.

Vaginální pH vyjadřuje stupeň kyselosti pochvy. Je to důležitý faktor pro kontrolu vaginální homeostázy, protože přispívá k vytváření nepřátelského prostředí pro růst mnoha mikroorganismů škodlivých pro zdraví ženy.

Je to soubor přirozených faktorů obrany vaginálního systému, jako je vaginální kyselost, přítomnost lysozymu v poševních sekretech, laktoferin a sekreční IgA a komplement makrofágů a polymorfonukleárních neutrofilů, které představují imunitní systém. Změny normální rovnováhy vaginálního ekosystému znamenají nástup patologických procesů ...

Pro správnou hygienu genitální a anální oblasti je nejlépe se vyhnout řadě návyků ...

Zde je několik tipů pro správnou intimní hygienu, kterými je třeba se řídit; mnohé jsou téměř základní, ale velmi často se stává, že se jim věnuje příliš málo pozornosti ...

Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.