Jaké jsou mechanické metody antikoncepce?

Jedná se o antikoncepční metody, které mechanicky zabraňují oplodnění vajíčka spermiemi.
  • Pánská ochrana - Pánská ochrana neboli kondom je tenká pružná blána z latexu nebo gumy, která představuje skutečnou mechanickou bariéru, která brání vniknutí spermií do pochvy. Nasazuje se na penis již v erekci před pohlavním stykem, mimo jiné je nutné také věnovat velkou pozornost, když se penis vytahuje z pochvy, protože kondom může sklouznout a uvolnit spermie, ale také může prasknout nebo snížit mužskou citlivost. Mohou se také vyskytnout alergické reakce na latex. Je třeba si uvědomit, že kondom účinně chrání před pohlavně přenosnými chorobami: kromě AIDS, připomínáme syfilis a kapavku, infekční herpes, HPV (pokud jde o infekci HPV, je dobré si uvědomit, že pro její prevenci je zde možnost podstoupit očkování).
  • Dámská ochrana - Velmi tenká, ale silnější než latex, ze kterého je vyroben mužský kondom. Může představovat další možnost pro ženy, které chtějí samy řídit ochranu proti HIV a dalším sexuálně přenosným nemocem. Prodává se v různých evropských zemích. Musí se zavést před zasunutím penisu a musí se správně používat pokaždé, když máte pohlavní styk.
  • Pesar - Je to polokoule z pryže, v jejíž obrubě je uzavřena kruhová kovová pružina, která by ho měla udržet pevně proti děložnímu hrdlu. Používá se obvykle v kombinaci se spermicidním krémem nebo pěnou. Vkládá se těsně před pohlavním stykem a neměl by se odstraňovat po dobu 6-8 hodin. Musí plně pokrýt děložní čípek, a proto je třeba zajít k lékaři, který podá ženě instruktáž o tom, jak ho zavádět.
  • Klobouček na krček dělohy - Tato metoda spočívá v „kloboučku” malých rozměrů, který se vkládá přímo, před každým stykem, na děložní hrdlo. V naší zemi byl vždy málo rozšířený.
  • Spirála nebo IUD (Intra Uterine Device = nitroděložní tělísko) - Jedná se o zařízení z plastu a kovu, které měří 20 až 35 milimetrů. Vkládá se do dělohy, čímž brání implantaci oplodněného vajíčka. Nejvhodnější spirálu pro dělohu vybírá gynekolog, který ji také zavádí. Drátek připojený k základně zařízení zůstává v horní části pochvy, což umožňuje kontrolu a odstraňování, které musí vždy provádět odborník. Spirála vyžaduje pečlivou hygienu ženy a partnera, aby se minimalizovalo riziko zánětlivého onemocnění pánve (zánět pohlavních orgánů, který může i nevratně poškodit ženskou plodnost). Existují spirály obsahující progesteron: ty kromě vyvíjení antikoncepčního účinku navíc také mají léčebný účinek v případě těžké menstruace.
Facebook
Twitter

Poznejte všechny barvy značky Chilly

Chilly gel

Chilly gel

Více
Chilly Pocket GEL
intimní ubrousky

Chilly Pocket GEL intimní ubrousky

Více
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Více
Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Více
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Více
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Více
Chilly pH 3.5

Chilly pH 3.5

Více
Chilly Hydrating

Chilly Hydrating

Více
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Více
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.