Moje matka mě neustále stresuje mytím, kdyby bylo po jejím, musela bych se umývat každých 5 minut, má pravdu?

Vztah k našemu tělu, a proto i řádná péče a hygiena, je nutná součást zdraví osoby, a to jak fyzicky, tak psychicky. Během puberty a dospívání je běžné, že dokonce i hygiena je předmětem konfliktu mezi matkou a dcerou, nebo je dovedena, jak u dívek, tak u chlapců, do extrémů: buď příliš mnoho, nebo příliš málo.

Zde jsou některá pravidla, která vám pomohou najít tu správnou rovnováhu a správnou motivaci pro péči a hygienu těla.
  • Péče o tělo a osobní hygiena je základem vzdělání a respektu pro sebe sama, ale i pro ostatní.
  • Zdravý životní styl, s odpovídající stravou, omezenou konzumací alkoholu, nekouřením a dodržováním spánku, chrání tělo a udržuje ho zdravé a krásné v plném rozsahu. Nemá smysl strojit se a parfémovat, pokud je naše tělo doslova zneužíváno kouřením, alkoholem, nedostatkem spánku či potravy, což ho otravuje.
  • Každodenní sprcha nebo vana, péče o vlasy a nehty, správná zubní hygiena a přiměřená čistota ukazují na zdravý vztah s vlastním tělem a dobrou psycho-emocionální rovnováhu.
  • Denní fyzický pohyb zlepšuje náladu, uvolňuje negativní napětí, zlepšuje držení těla a fyzickou kondici a udržuje zdravější tělesnou hmotnost. Kromě toho normalizuje hladinu adrenalinu a snižuje nepříjemný zápach paniky a stres spojený s vzestupem tohoto hormonu v krvi. Výstražné feromony, obsažené v sekretu potu a mazu ve stavu strachu, vysoké úzkosti nebo stresu, dále zvyšují naši podrážděnost a podrážděnost osob kolem nás, což způsobuje pocit neklidu, paniky nebo zjevné nepříjemností.
  • Sprcha po sportu, díky použití speciálních čistících přípravků, klinicky testovaných a s vhodným pH, doplňují základní průběh každodenní pohody.
  • Správné čištění a výživa pokožky zlepšuje každodenní péči, což zvyšuje zdravé a šťastné sebepojetí.
  • Používání parfémů a deodorantů doplňuje, ale nenahrazuje řádnou plnou denní osobní hygienu.
Facebook
Twitter

Poznejte všechny barvy značky Chilly

Chilly gel

Chilly gel

Více
Chilly Pocket GEL
intimní ubrousky

Chilly Pocket GEL intimní ubrousky

Více
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Více
Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Více
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Více
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Více
Chilly pH 3.5

Chilly pH 3.5

Více
Chilly Hydrating

Chilly Hydrating

Více
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Více
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.