Je vulvární suchost totéž co vaginální suchost?

Vulvární suchost je suchost vnější ženských genitálií (zatímco vaginální se vztahuje na vnitřní genitálie) a má dvě hlavní příčiny:
  • Biologické: související se stárnutím genitálií, s věkem a menopauzou kvůli redukci hormonů estrogenů a testosteronu. Výrazná suchost je způsobena nákazou „lichen sclerosus”.
  • Související s životním stylem: použití agresivních mýdel, několikrát denně, zbavuje kůži a sliznici pochvy mikroskopické, ale velmi důležité vrstvičky, která je kryje a která udržuje optimální hydrataci. Tento „hydro-lipidový film” je tvořen vrstvou mazu produkovaného mazovými žlázami, odlupujícími se kožními buňkami, vodou a minerálními solemi, které se vylučují ven potními žlázami během normální transpirace („perspiratio insensibilis”) a vulvárním ekosystémem. „Příliš horlivá” hygiena a/nebo produkty, které nerespektují složitost této mikroskopické a jedinečné struktury a její pH, způsobuje nepříjemný a postupný pocit suchosti. Také zbavuje kůži vulvy živé „bariéry”, která chrání před vnějšími agresemi, čímž zvyšuje náchylnost k zánětům, alergiím a infekcím.
Facebook
Twitter

Poznejte všechny barvy značky Chilly

Chilly gel

Chilly gel

Více
Chilly Pocket GEL
intimní ubrousky

Chilly Pocket GEL intimní ubrousky

Více
Chilly Delicate

Chilly Delicate

Více
Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Více
Chilly Antibacterial

Chilly Antibacterial

Více
Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Více
Chilly pH 3.5

Chilly pH 3.5

Více
Chilly Hydrating

Chilly Hydrating

Více
Chilly Soothing

Chilly Soothing

Více
Bolton Group
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.