Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Jak se měří účinnost antikoncepčních metod?

Výrazem „antikoncepce” se rozumí soubor metod, které brání, aby se z pohlavního styku vyvinulo těhotenství. Antikoncepční účinnost každé metody se měří pomocí Pearlova indexu neboli indexu selhání: čím více se index selhání blíží nule, tím účinnější je antikoncepce.

Antikoncepční metody mohou být rozděleny do pěti různých skupin: přírodní, mechanické, chemické, hormonální a chirurgické.

Zde je „pořadí” hlavních antikoncepčních metod na základě Pearlova indexu:
  • Přirozené metody: 6 - 40
  • Kondom: 12 - 14
  • Spermicidy: 7 - 15
  • Pesar: 5 - 14
  • Spirála: 1 - 2
  • Sterilizace: < 1
  • Hormonální antikoncepce: 0,02 – 0,8

Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že Pearlův index antikoncepčních metod má významné odchylky v závislosti na různých statistikách a aktualizacích.

Facebook
Twitter

Poznejte všechny barvy značky Chilly

Chilly gel

Více

Chilly Pocket GEL intimní ubrousky

Více

Chilly Delicate

Více

Chilly Pocket DELICATE intimní ubrousky

Více

Chilly Antibacterial

Více

Chilly Pocket ANTIBACTERIAL intimní ubrousky

Více

Chilly pH 3.5

Více

Chilly Idratante

Více
Dostávejte zprávy ze světa Chilly: objednejte si zpravodaj!
Nechte nám svou e-mailovou adresu, abyste si mohli přečíst o novinkách v našich produktech a seznámit se s obsahem našeho magazínu.
Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat. Ano, chci dostávat další informace od značky Chilly, tedy zpravodaj nebo vzorky prodktů Chilly. Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl/a, porozuměla a souhlasím s podmínkami uvedenými v oznámení o ochraně osobních údajů a jsem si vědoma toho, že své údaje mohu kdykoli smazat.